Sürdürülebilirlik Yaklaşımı

icerikResimler/327482004_40371.jpg

Mercan Kimya olarak çevreye ve topluma daha saygılı ve duyarlı bir organizasyon bırakmayı önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz. Gelecek nesillere bırakacağımız sürdürülebilir ortamı bugünden oluşturmak için temiz enerji, inovasyon ve dijitalizasyon bakış açısıyla faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

 

Bu kapsamda; 

• 2 adet 1 MW’lık güneş enerjisi santralimizde fabrikamızın enerjisini karşılamaktayız. Temiz enerji kaynaklarını kullanarak karbon ayak izimizi küçültüyoruz. Böylece gelecek neslin en önemli ihtiyacı olan sınırlı kaynakların kullanımı yerine, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanıyoruz. Gelecek nesle daha temiz bir dünya bırakma felsefemiz ile hareket ediyoruz.

• Petrokimya tesisi olarak ham madde kaynaklarımızı daha verimli ve uzun süre kullanabilmek için ürün reçetelerimizi geliştiriyor, ürünlerimize nanoteknolojik modifikasyonlar yaparak, ürün performansından taviz vermeden daha az ham madde ile yüksek performanslı ürünler üretiyoruz.

• Ürün geliştirme politikamız gereği ürünlerimizin üretiminde kullanılan enerjiyi düşürmek için sürekli çalışıyoruz. Böylece daha az enerji kaynağı tüketerek daha verimli bir üretim sağlıyoruz.

• İşletmemizin idari süreçlerinden minimum hata ile maksimum verimi elde etmek üzere robotize edilmiş işletme akış süreçleri kullanıyoruz. Hem hata oranlarımızı minimize ediyoruz hem de insan kaynağı gücümüzü daha verimli kullanıyoruz.