Mercan Kimya Hakkında

Güvenilir Çözümler
1977 yılında Denizli'de kurulan Mercan Kimya, Türkiye'nin ilk parafin üreten firması olma özelliği taşımaktadır. Fabrika, 12.000 m²’si kapalı alan olmak üzere 20.000 m² arazi üzerinde konusunda uzman personeliyle hizmet vermektedir.

Mum, kibrit, kağıt, tekstil, pil, laminasyon, barut, kalem, boya kalemi, polisaj, emaye, kablo, kromaj, hassas döküm, deri, trikotaj, elektronik devre lehimciliği, sunta, yumurta viyolü, beton kalıpçılık, beton katkı malzemeleri sanayilerinde kullanılan teknik özelliklerine göre çeşitli parafin ve parafin emülsiyonları üretmektedir.

 

Yılda 80.000 ton üretim kapasitesine sahip olan Mercan Kimya, iç ve dış pazarlara yönelik parafin, parafin emülsiyonu, parafinik yağlar ve vazelin üretmektedir. Üretiminin %60'ını 80 ülkeye ihraç etmektedir.

1988 yılında başlayan kalite çalışmaları neticesinde, 2000 yılından itibaren İngiliz Akreditasyon Kurumu, Global Certification Limited tarafından verilen kalite güvence belgesi (ISO 9000) ile Mercan Kimya, parafin, emülsiyon ve vazelin üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mercan Kimya
Mercan Kimya
Mercan Kimya
Mercan Kimya

Başkan'ın Mesajı

Güvenilir Çözümler
Gültekin Okay SALGAR

Yıllar önce bir memur çocuğu olarak iş hayatına başladım. Babamdan dürüstlüğü ve çok çalışmayı öğrendim. Ailemden edindiğim ilkelerle güvenilir ve itibarlı bir şirket kültürü oluşturmak için azimle çalıştım.

İş hayatında yalnızlığın ve çaresizliğin ne olduğunu iyi bilirim. Çalışanlarımın her zaman yanında oldum, işçilerimin kadrini bildim. Çalışanlarıma şirketimizi birlikte yönettiğimiz bir aile olduğunu anlamalarını sağladım. Hiçbir zaman hırsım aklımın önüne geçmedi. Devamlı şükrettim, doğruluktan şaşmadım ve başarı inancımı kaybetmedim.

İş hayatım boyunca “ya farklı iş yaparım ya da mevcut işimi farklı yaparım” ilkesi ile şirket kültürümüzü oluşturdum. Ülkemizdeki ve dünyanın 85 ülkesindeki müşterilerimizle her zaman iyi ilişkiler içinde olduk. Dürüst ticari ilişkilerimizle güvenilir çözümler üretiyoruz.

Çalışma arkadaşlarımla üretim ve yönetim kadrolarımızı profesyonel yapılanmasıyla şirketimizi yıllar önce kurumsallaştırdık.

Her zaman iş ortağımız gibi gördüğümüz müşterilerimiz için ekonomik ve teknik ürünler geliştirerek onların başarılarına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımlarla teknolojimizi geliştirmeye ve yeni ürünler üretmeye devam ediyoruz.

En büyük arzum, çalışanlarımla huzurlu ve kurumsal bir şekilde çalışmak ve aile anayasamızda belirtildiği gibi şirketlerimin nesillerce devam etmesi olacaktır. 

Gültekin Bey’in kurucusu ve /veya üye olduğu  dernekler şunlardır:

  • Güney Ege Sanayiciler ve İşadamları Federasyonu (GESİFED) Yönetim Kurulu Başkanı
  • Denizli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi
  • Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Kurulu Üyesi

MİSYON

1977 yılında faaliyetine başlamış olan Mercan Kimya iç ve dış pazarlara yönelik parafin, parafin emülsiyonu, parafinik yağlar ve vazelin üretmektedir. Üretiminin % 60'ını 35 ülkeye ihraç eden firmamız iç ve dış pazarlarda kalitesini kanıtlamış ve müşterilerin güvenini kazanmıştır.


VİZYON

8 yıl içinde AR-GE ve yeni teknolojiler kullanarak, sentetik parafin ve yeni sektörler için geliştireceğimiz kaliteli ürünlerle, hammadde ve pazara yakın bir coğrafyada net karda ve her yıl ortalama % 15 büyüyerek 2015 yılına kadar Türkiye'de akla gelen ilk, Avrupa'da bilinen ilk beş firmadan biri olmak.


KALİTE

Kalite kontrol, firmaların ürünlerinin standartlığı için gereklidir. Müşteriye sunulan ürünlerin kalitesinin sürekliliği müşteriye güven verir. Biz Mercan Kimya olarak kalite kontrole çok önem vermekteyiz. Üretim, kalite kontrol ve Ar-Ge çalışmalarımızda; kimya mühendisleri, kimyager ve kimya teknisyenleri den oluşan deneyimli kadromuzla hizmet vermekteyiz. Firmamıza alınan her türlü hammaddelerden üretim proseslerindeki teknik kontroller ve son mamule kadar olan tüm analizler, kalite kontrol teknik kadrosuyla yapılmaktadır. Laboratuarlarımızda ve kalite kontrolde çalışan teknik kadromuz, sanki müşterimizin bir çalışanı gibi her türlü teknik kontrolleri itina ile yaparlar. Müşterilerimize sevkiyatı yapılan ürünlerimizin şahit numunesi, uzun bir süre laboratuarlarımızda saklanır. Kalite kontrol ve müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır.